Ghí - přepuštěné máslo,Natural Jihlava, 400g

I když se ghí z másla připravuje, má zcela jiné vlastnosti než obyčejné máslo. V Ayurvédě platí za elixír života, protože má omlazující a regenerační účinky. Zároveň napomáhá detoxikaci organismu, neboť váže jedy v těle, které jsou rozpustné v tuku, a odvádí je z těla ven. Navíc se v těle stává ghí přirozeným lapačem volných radikálů, a tak ochraňuje buňky. Ghí je složené téměř jen z nasycených tuků.

Výrobce:Natural Jihlava
Dostupnost:Skladem
Cena:156,- 

Použití: Uplatní se zejména v teplé kuchyni (vaření, pečení, dušení, smažení), ve studené kuchyni, na mazání nebo stačí každý den lžičku pro zdraví. Nepřepaluje se, jelikož má vysoký bod zápalnosti, což více prospívá vašemu zdraví. Nemusí se uchovávat v lednici, stačí v temnu a při teplotě v rozmezí 0-20 C. Je přirozeně bezlepkový a neobsahuje laktózu ani mléčnou bílkovinu.
Skladování: Máslo nakonec zežlukne, je-li skladováno při pokojové teplotě, ghí nikoli. Je to vlhkost v másle, která podporuje rozklad. Pokud je tedy ghí prosté vlhkosti, nemá žádný takový problém. Pouze tak si udrží svou originální čerstvost a chuť. Mimo jiné je proměna másla v ghí tedy praktický způsob jak uchovat máslo. Složení: 100 % máslo, tepelně upravené 
Složení: 99,3% mléčný tuk, max. 0,5% voda
Balení: 400g